Україна і США підписали Хартію про стратегічне партнерство на десять років
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і держсекретар США Ентоні Блінкен підписали Хартію про стратегічне партнерство двох держав. Про це повідомляють пресслужби Держдепартаменту США і МЗС України.
Хартія замінює попередній документ, підписаний 19 грудня 2008 року. Україна та США мають намір переглядати її кожні десять років чи раніше, якщо «обидві сторони вважають, що необхідно внести зміни».
У Хартії наголошується, що США підтримують право України самостійно обирати свій зовнішньополітичний курс без стороннього втручання, зокрема прагнення вступити до НАТО. Вказано, що Україна та США — ключові партнери у ширшому Чорноморському регіоні та прагнуть поглибити співпрацю для свободи судноплавства та боротьби із зовнішніми загрозами та викликами.
«США підтримують амбітний план трансформації економіки України, спрямований на реформування та модернізацію її ключових галузей, а також сприяння інвестиціям. Україна і США визнають необхідність підвищення рівня енергетичної безпеки України та невідкладних дій для подолання проблем, пов’язаних зі зміною клімату», — сказано в тексті Хартії.
У МЗС України виокремили такі п’ять ключових положень:
- США підтримують Україну у протидії російській агресії, не визнають спроб анексії Криму та підтримують Кримську платформу;
- США і Україна розширюють взаємодію для зміцнення обороноздатності та посилення безпеки України;
- США підтримують прагнення України до членства в ЄС і НАТО;
- США позитивно оцінюють реформи України;
- США підтримують план трансформації економіки України.
Після першої зустрічі президентів України та США Володимира Зеленського та Джо Байдена на початку вересня сторони опублікували спільну заяву, що стосувалася стратегічного партнерства, зокрема у сфері безпеки та оборони.
- Штаты ввели экспортные ограничения против более 70 компаний из рф и белоруссии
- Глава Минфина США призвала Европу увеличить финпомощь Украине
- Квин уверяет, что США не ограничивают союзников в поставках Украине советских самолетов
- Визовые ограничения США касаются российских военных, причастных к преступлениям в Буче